OS7E8

From The Final Rumble Wiki
Jump to navigation Jump to search

ROYAL RUMBLE[edit | edit source]

  1. Stork
  2. Ichiban Kasuga
  3. Apollo Justice
  4. Vergil
  5. Sonozaki Mion
  6. Travis Touchdown
  7. Fred Jones
  8. Sinbad
  9. Senator Armstrong
  10. Majima Goro
  11. Date Kaname
  12. Rando
  13. Spazz Maticus
  14. Suou Tatsuya
  15. Kyle Hyde
  16. Furio Tigre (Phoenix Wright)
  17. Ooishi Kuraudo
  18. Kotomine Kirei
  19. Rakesh Kumar Orton
  20. Triple H (The Methé)
  21. HUNK
  22. Regigigas
  23. Eren Yeager
  24. Power
  25. Agent 47
  26. Akasaka Mamoru
  27. Narushima Koga
  28. Gregory Edgeworth
  29. Kaidou Shun
  30. Ushiromiya Battler
  • Royal Rumble

Winner Ushiromiya Battler

Dread of the Grave Tournament[edit | edit source]

Tournament to decide who will face Battler.

Quarter-Finals 1[edit | edit source]

  1. Kaidou Shun
  2. Regigigas
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Regigigas
Notes Kane showed up for some reason, and proved to be Regigigas' Trainer.

Quarter-Finals 2[edit | edit source]

  1. Narushima Koga
  2. Agent 47
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Agent 47
📷Gallery

Quarter-Finals 3[edit | edit source]

  1. Akasaka Mamoru
  2. Power
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Akasaka Mamoru

Quarter-Finals 4[edit | edit source]

  1. Gregory Edgeworth
  2. Eren Yeager
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Eren Yeager

Semi-Finals 1[edit | edit source]

  1. Regigigas
  2. Agent 47
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Agent 47

Semi-Finals 2[edit | edit source]

  1. Akasaka Mamoru
  2. Eren Yeager
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Eren Yeager
Notes What the fuck.

One Titanplex one Freedom Bomb 1-2-3 in under a minute.

Finals[edit | edit source]

  1. Eren Yeager
  2. Agent 47
  • Singles (Damage Retention Tournament)

Winner Agent 47

Vs Battler[edit | edit source]

  1. Ushiromiya Battler
  2. Eren Yeager
  • Singles

Winner Ushiromiya Battler
📷Gallery

Soul Brothers Vs The Party[edit | edit source]

  1. Soul Brothers
  2. Tatsuya's Party
  • Fatal-4-Way

Wrestler Elimination Method
Rando Ooishi Kuraudo Pinfall
Suou Tatsuya Irie Kyosuke Pinfall
Ichiban Kasuga Tomitake Jirou Pinfall
Power Maebara Keiichi Pinfall
Winner Tatsuya's Party
📷Gallery

Big Headed Match[edit | edit source]

  1. Zagreus
  2. Akasaka Mamoru
  3. Narushima Koga
  • Triple-Threat
  • Big Head Mode

Wrestler Elimination Method
Narushima Koga Akasaka Mamoru Pinfall
Winner Narushima Koga
📷Gallery

Giga Headed Match[edit | edit source]

  1. Zagreus
  2. Regigigas
  • Singles
  • Big Head Mode + Big Head CAWs

Winner Ushiromiya Battler

Test Kino[edit | edit source]

Then OP tested big head mode with all kinds of combinations which generated huge dimes.

📷Gallery

AA Rumble Stream 4[edit | edit source]

Match 1[edit | edit source]

  1. Richard Wellington
  2. Phoenix Wright
  • Singles

Winner Phoenix Wright

Match 2[edit | edit source]

  1. Apollo Justice
  2. Mike Meekins
  3. Spark Brushel
  • Triple-Threat

Wrestler Elimination Method
Mike Meekins Spark Brushel Pinfall
Winner Mike Meekins

Match 3[edit | edit source]

  1. Matt Engarde
  2. Shelly de Killer
  • Singles

Winner Shelly de Killer

Match 4[edit | edit source]

  1. Klavier Gavin & Kristoph Gavin
  2. The Judges (The Judge & Other Judge)
  3. Copyright Infringement
  • Tornado-Tag
  • Triple-Threat

Wrestler Elimination Method
Tully Tinpillar Judge Pinfall
Klavier Gaving Nemmy Tinpillar
Other Judge
Godrio? Klavier Gayving

Winner Copyright

Match 5[edit | edit source]

  1. Manfred von Karma
  2. Wendy Oldbag
  • Singles

Winner Mangred Von Karma

Match 6[edit | edit source]

  1. Zak Gramarye
  2. Dick Gumshoe
  3. Auchi Taketsuchi
  4. Redd White
  5. Inga Karkhuul Kura'in
  6. Marvin Grossberg
  7. Sebastian Debeste
  8. Miles Edgeworth
  • Elimination

Winner Miles Edgeworth

Match 7[edit | edit source]

  1. Quercus Alba
  2. Colias Paleno
  • Falls Count Anywhere

Winner Quercus Alba

Match 8[edit | edit source]

  1. Polly & Yanni Yogi
  2. Gregory Edgeworth & Miles Edgeworth
  • Hell-in-a-Cell
  • Tag-Team

Wrestler Elimination Method
Miles Edgeworth Polly Pinfall
Winner Quercus Alba

Match 9[edit | edit source]

  1. Athena Cykes
  2. Maya Fei
  • Tables, Ladders, Chairs

Winner Quercus Alba

Match 10[edit | edit source]

  1. Klavier Gavin
  2. Simon Blackquill
  • For NXT Title
  • Singles

Winner Klavier Gavin
Notes Datz Are'bal showed up to taunt his MITB but didn't cash in.

Match 11[edit | edit source]

  1. Winston Payne
  2. Gaspen Payne
  3. Auchi Taketsuchi
  • Triple-Threat

Winner Gaspen Payne

Match 12[edit | edit source]

  1. Gregory Edgeworth
  2. Manfred von Karma
  • Hell in a Cell

Winner Gregory Edgewroth

Match 13[edit | edit source]

  1. Sebastian Debeste
  2. Gregory Edgeworth
  • Singles

Winner Gregory Edgewroth

Match 14[edit | edit source]

  1. Gregory Edgeworth
  2. Inner Greg
  • Steelcage

Winner Inner greg